Facebook

Kontaktai

Adresas: Erfurto g. 12-18, Vilnius, Lietuva

Tel.:+370 5 2440544

Mob. tel.: +370 652 10115

El. paštas: info@kosmodentas.lt, kosmodentas@gmail.com

Skype:

Registracija internetu

Adresas: Gelvonų g. 16, Vilnius, Lietuva

Tel.: +370 5 2404757

Mob. tel.: +370 632 00022

VLK

Dirbame su Valstybine ligonių kasa

vlkkkk

 

Chirurginė dalinuo 434 iki 600€

Protezavimas nuo 200 iki 300€

Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį, sriegiamas į apatinį ar viršutinį žandikaulį kaip atrama danties atstatymui. Implantai dažniausiai naudojami kai netenkama vieno ar kelerių dantų. Vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant implanto galvutės. Tokiu būdu nėra apkraunami šalia esantys dantys. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui, nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Implantologija – sėkmingas ir gerai ištirtas gydymo būdas. Daugiau kaip 90 proc. šiuolaikinių implantų tarnauja ilgiau kaip 10 metų. Implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Tačiau nevalia pamiršti, kad jie reikalauja nuolatinės priežiūros, kaip ir natūralūs dantys. Jei imlpantai apleidžiami, tai gali sukelti dantenų uždegimą ir kaulo tirpimą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai lankytis pas burnos higienistą, kuris nurodo ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantus. 

Dantų implantų privalumai:

 • Patogiausas ir saugiausias dantų pakaitalas.
 • Implantai pilnai atkuria kramtymo funkciją ir suteikia natūralų, savų dantų pojūtį.
 • Ten, kur trūksta vieno ar kelių dantų, implantas suteikia galimybę negadinti kitų šalimai esamų dantų, palyginus su dantų tiltų.
 • Dantų implantai atrodo kaip sveiki, puikūs dantys.
 • Plati šypsena.

Ar dantų implantai tinka kiekvienam?

Kiekvienas praradęs dantį yra kandidatas dantų implantams. Svarbu ne jūsų amžius, bet jūsų sveikatos būklė – beveik visiems galima įstatyti dantų implantus, tačiau prieš dedant gydytojo konsultacija yra būtina.

Kodėl ir kaip prarandamas kaulas prarandus dantis?

Kaului reikia nuolatinės stimuliacijos, kad išlaikytų savo formą ir funkciją. Žandikauliuose šią funkciją atlieka dantys: praradus dantį, per pirmus metus kaulo tūris sumažėja 25 procentais ir šis procesas tęsiasi toliau visą gyvenimą dažnai iki tokio lygio, kai nebegalima įdėti implantų be papildomų kaulo atstatymo procedūrų. Kuo daugiau prarandama dantų – tuo ryškesni estetiniai ir funkciniai pokyčiai. Ypač atrofija greitėja nešiojant išimamus protezus. Pacientai, nešiojantys išimamus protezus, yra pasmerkti greitesniam likusių savų dantų praradimui, didesniam apnašų kaupimuisi, dantenų uždegimui ir kraujavimui. Danties implantai turėtų būti pirmo pasirinkimo gydymo būdas praradus dantis.

Kada reikalingas kaulo priauginimas?

Ar Jums reikalingas kaulo priauginimas nuspręs Jūsų gydytojas įvertinęs Jūsų burnos ertmę vizualiai ir rentgenogramas ar kompiuterinę tomogramą. Kaulo priauginimo gali reikėti dėl: 

 • Dantenų ligų
 • Ilgai nešiojant plokšteles
 • Dėl traumų
 • Praėjus daug laiko po danties pašalinimo

dantu implantai 1dantu implantai 2


Rekomendacijos pacientams prieš operaciją:

 1. Negerkite Aspirino (arba kitų kraujo krešėjimą įtakojančių vaistų) 7 dienas prieš operaciją.
 2. Negerkite alkoholio ir kavos (ir kitų kofeino turinčių maisto produktų) 1 dieną prieš operaciją.
 3. Operacijos dieną nerūkykite.
 4. Atvykdami operacijai, apsirenkite laisvais rūbais.
 5. Operacijos dieną nedarykite makiažo (nedažykite lūpų, blakstienų ir kt.).
 6. Prieš atvykdami nedaug pavalgykite ir kruopščiai išsivalykite dantis.

Rekomendacijos pacientams po operacijos

1 savaitę po operacijos galima valgyti tik minkštą maistą, patartina valgyti neoperuota puse (jeigu operuota tik viena pusė).

Po operacijos dantys valomi dantų šepetėliu kaip įprasta (2 kartus dienoje), bet be dantų pastos ir stengiantis nekliudyti.

Paciento elgesys po implantacijos operacijos:

Po operacijos rekomenduojama laikyti ant operuotos žando pusės pūslę su ledu (apie 1 val. – po 20 min. su 10 min. pertraukomis). Galite gerti šalto vandens arba laikyti ledo gabaliukus burnoje.

Operacijos dieną (po operacijos) negalima valgyti, negalima gerti karštų gėrimų. Negalima skalauti burnos jokiais skysčiais. 2 paras po operacijos rekomenduojama miegoti su aukštesne pagalve ir vengti fizinio aktyvumo bei didelių temperatūrų skirtumu.žaizdos. Dantų pasta nenaudojama 2-3 savaites iki sugis gleivinės žaizdos. Reikia atsiminti, kad valymas ir be dantų pastos yra labai svarbi higienos priemonė.

Rekomenduojama dantų ir žaizdos kraštų valymui naudoti Curaprox firmos “Surgical CS” ypatingai minkštą dantų šepetėlį. Jis turi būti naudojamas tik 2-3 savaites po operacijos. Vėliau valoma įprastu šepetėliu.
Implantai kruopščiai valomi nuo 5 dienos po operacijos, ir iki bus uždėti laikini ar nuolatiniai protezai. Implantus reikia valyti ausų krapštukais pamirkytais į 3% vandenilio peroksido tirpalą (parduodamas vaistinėse be recepto). Implantai, kaip ir nuosavi dantys, valomi tiek iš skruosto (lūpų) pusės tiek iš liežuvio (gomurio) pusės. Implantų dalys kyšančios iš gleivinės turi blizgėti metaliniu blizgesiu, o ne būti padengtos baltu apnašu.

2 savaites, po kiekvieno valgio ir dantų valymo, burną skalaukite gydytojo nurodytu skalavimo skysčiu:

 • HEXORAL tirpalu (paruoštas vartojimui)
 • CURASEPT tirpalu (paruoštas vartojimui)
 • Chlorheksidino gliukonato 0,12% tirpalu (paruoštas vartojimui)
 • Šalavijų tinktūra (naudojama skiesta pagal informacinio lapelio nurodymus)
 • Ramunėlių ekstraktu (naudojamas skiestas pagal informacinio lapelio nurodymus) arba ramunėlių nuoviru
 • F5 tirpalu (naudojamas skiestas pagal informacinio lapelio nurodymus)

Šie tirpalai parduodami vaistinėse be recepto. Gleivinės gijimo laikotarpiu 2-3 sav. negalima naudoti skalavimo tirpalų sudėtyje turinčių daug alkoholio (tai - dauguma profilaktinių tirpalų parduodamų prekybos centruose ir vaistinėse).

Ypatingai svarbu reguliariai vartoti gydytojo paskirtus vaistus. Esant didesniam skausmingumui ar karščiavimui būtina informuoti Jus gydantį gydytoją. Skausmui malšinti galima nuo naudoti vaistą KETANOV, bet nedaugiau 4 tablečių per parą.

Pooperaciniu laikotarpiu būna nedidelis patinimas (kartais net kraujosruvos – mėlynės) - tai natūrali organizmo reakcija į chirurginę intervenciją. Patinimas būna didžiausias 3-4 dieną po operacijos, vėliau jis savaime praeina per 4-5 dienas.

Po 7-10 dienų, po operacijos, išimami siūlai. Reikia žinoti, kad minkštųjų audinių žaizda užgyja per 2 savaites, o kaulinio audinio žaizda tik po 4—6 mėnesių, galutinis implanto įsitvirtinimas kaule įvyks po 6-9 mėnesių.